O Sibuso
SIBUSO – zbiorniki dwupłaszczowe z polietylenu z układem dystrybucyjnym do magazynowania i wewnętrznej dystrybucji oleju napędowego, spełniające wymagania Dyrektywy Maszynowej nr 2006/42/WE
Produkty SIBUSO to proste, praktyczne, niezawodne, trwałe, bezpieczne, kompaktowe rozwiązania do magazynowania i wewnętrznej dystrybucji oleju napędowego dla wszystkich firm oraz osób prywatnych, posiadających pojazdy z silnikami wysokoprężnymi np. pojazdy samochodowe, maszyny budowlane, wózki widłowe, traktory, maszyny rolnicze, wozy bojowe. SIBUSO to także produkty ekonomiczne, jednocześnie charakteryzujące się najwyższą jakością i spełniające wszelkie wymogi w zakresie przepisów technicznych oraz bezpieczeństwa użytkowania (Dyrektywa Maszynowa, Urząd Dozoru Technicznego).
Zbiorniki SIBUSO dostępne są w następujących wariantach:
SIBUSO H2500
SIBUSO NVC1500, NVC2500, NVC5000 / SIBUSO NVCL1500, NVCL2500, NVCL5000
SIBUSO CM125, CM200, CM300, CM450
Marka SIBUSO powstała w wyniku synergii działań polskiego lidera w produkcji urządzeń do bezpiecznego magazynowania i wewnętrznej dystrybucji oleju napędowego -firmy SWIMER z Torunia oraz szwajcarskiej firmy FMT z siedzibą w mieście Cham.
FMT Fluid Management Technologies Swiss AG zajmuje się produkcją osprzętu, pomp, przepływomierzy oraz armatury służącej do dystrybucji płynów. Dzięki nowoczesnym liniom produkcyjnym, produkty z oferty firmy FMT wyróżniają się precyzyjną konstrukcją oraz starannym wykończeniem – charakteryzują się słynną szwajcarską jakością. Firma posiada jeden z największych w Europie zbiór akcesoriów i rozwiązań niezbędnych do bezpiecznego przesyłu różnego rodzaju płynów, dzięki czemu FMT zaspakaja potrzeby najbardziej wymagających klientów. Produkty szwajcarskiej firmy świetnie sprawdzają się w każdym przedsiębiorstwie, w którym istnieje potrzeba transferu i aplikacji substancji płynnych.
Produkty marki SIBUSO to dwupłaszczowe zbiorniki z wysokiej jakości polietylenu, z układem dystrybucyjnym, służące do magazynowania i wewnętrznej dystrybucji oleju napędowego oraz spełniające wymagania Dyrektywy Maszynowej nr 2006/42/WE. Są produktami o złożonej konfiguracji technicznej odnoszącej się głównie do wymagań stosowanych w przypadku maszyn. Wynika to z przyjętej przez producenta funkcji zbiorników, nie tylko do magazynowania, ale również do dystrybucji paliw. Stąd też w konstrukcji zbiorników uwzględniono techniczne rozwiązania charakterystyczne dla maszyn, takie jak m. in.: napędy, zasilanie energetyczne, przepływy, sterowanie.
Każda wprowadzana do obrotu lub oddawana do użytku maszyna musi spełniać wymagania Dyrektywy Maszynowej, a więc musi zostać oznakowana znakiem CE.
Co oznacza pojęcie Dyrektywa Maszynowa? Dla zapewnienia najwyższej jakości produktów wszystkie procesy muszą znajdować się pod ścisłą kontrolą, co zapewnia optymalizację wykorzystywanych zasobów oraz powtarzalność produkcji.Zgodność z Dyrektywą Maszynową 2006/42/WE obejmuje zarówno kontrolę wewnętrzną procesów jak i potwierdzenie ich prawidłowości przez akredytowane jednostki zewnętrzne.
Zbiorniki SIBUSO są pozytywnie zweryfikowane w zakresie: kompleksowej oceny bezpieczeństwa użytkowania, bezpieczeństwa elektrycznego i kompatybilności elektromagnetycznej poziomu hałasu zainstalowanych urządzeń i układów, w związku z czym spełniają wymagania Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE i są oznakowane znakiem CE. Proces produkcyjny odbywa się zgodnie z normą ISO 9001 i ISO 27001.
Produkty marki SIBUSO są efektem współpracy liderów w swoich branżach i dopasowania optymalnych rozwiązań, spełniających oczekiwania klientów i zaspakajających potrzeby rynku.
Jak udało się osiągnąć synergię wysokiej jakości i przystępnej ceny – markę SIBUSO?
Dzięki optymalizacji procesów produkcyjnych uzyskano:
- specjalnie zaprojektowane rozwiązania montażowe - ograniczenie czasu oraz kosztów produkcji i montażu,
- specjalnie zaprojektowane pompy z włącznikiem bezpieczeństwa - ograniczenie czasu montażu i kosztów produkcji włącznika.
Z nowoczesnych linii produkcyjnych firmy FMT schodzą układy dystrybucyjne gotowe do zamontowania w zbiornikach firmy SWIMER, przez co zostało zmarginalizowane marnotrawstwo opakowań, energii oraz czasu. Została także ograniczona liczba dostawców – wszystkie elementy układu dystrybucyjnego pochodzą od jednego producenta.
Rozwiązanie to skróciło również łańcuch ogniw pośredniczących od momentu produkcji do dostarczenia produktu do ostatecznego odbiorcy. Wpłynęło to również na zminimalizowanie kosztów magazynowania oraz logistyki.
Dzięki współpracy firm SWIMER i FMT przy procesie ograniczenia kosztów wraz ze wzrostem jakości, udało się wypracować niezawodne rozwiązanie w optymalnej cenie – markę SIBUSO.
Zbiorniki SIBUSO wykonane są metodą rotoformowania (rotomouldingu), czyli techniki formowania tworzyw sztucznych polegającej na termicznej obróbce w piecach rotacyjnych. Forma do formowania rotacyjnego dzieli się na 2 lub więcej części. W pierwszym etapie jest zasypywana proszkiem lub granulatem tworzywa sztucznego, a następnie jest umieszczana w piecu (temperatura około 300°C). Po wyjęciu z pieca forma jest następnie obracana względem dwóch osi tak, aby płynne tworzywo osadziło się na ściankach formy. Następnie forma jest ochładzana i otwierana, wyciągany jest gotowy wyrób.
Dbałość o najwyższą jakość zbiorników do magazynowania i dystrybucji oleju napędowego jest naszą nadrzędną regułą. Zbiorniki SIBUSO są pozytywnie zweryfikowane w zakresie: kompleksowej oceny bezpieczeństwa użytkowania, bezpieczeństwa elektrycznego i kompatybilności elektromagnetycznej poziomu hałasu zainstalowanych urządzeń i układów, w związku z czym spełniają wymagania Dyrektywy Maszynowej 2006/42/WE i są oznakowane znakiem CE. Proces produkcyjny odbywa się zgodnie z normą ISO 9001 i ISO 27001.